61. Pohjois-Päijänteen ajo 10.9.2011

Lähtöluettelo

Lähtöjärjestys arvottiin maanantaina 5.9.2011. Luettelon tarkistivat sääntöjen määräämät henkilöt.

Kilpailukeskus on Raskone Oy, Sorastajantie 4, Jyväskylä.

Kilpailutoimisto, ilmoittautuminen ja katsastus kilpailukeskuksessa klo 17.00 alkaen. Kuljetuskalusto mahtuu pihaan, kulku on mahdollisesti opastettu.

Maali ja tuloslaskenta ovat kilpailukeskuksessa.

Kilpailukeskusta lähimmät tankkausmahdollisuudet ovat Seppälän kauppakeskus­alueella (Ahjokadulla, Prisman ympäristössä). Kilpailun tauolla on tankkausmahdollisuus.

Kilpailun reitti kulkee Jyväskylän ja Laukaan kuntien alueella.

Kilpailukortit ovat perinteiset itsekopioivat versiot(!). Kiitokset FoSUA:lle.

Kilpailun johto Jari Willner, mp 0400 747 285
Kilpailun sihteeri Jari Vuorinen, mp 0400 643 052

TERVETULOA JYVÄSKYLÄÄN!





Nro. LähtöLk.Kuski SeuraKartturiSeura Auto
101800C
111802C
121804C
131806C
141808C Vuorinen AnssiHyUA Pusa HannuTCOF Justy 4WD
151810C Stenberg TeemuTAUK Mild JaniKonnMK/UA opel
161812C Kuusniemi Veli-MattiFoSUA Heinonen JoonasFoSUA Citroen saxo
171814C Vainikainen KaarloOMU Keski-Korsu PerttiRaaUA Korsu Suzuki
211822CUP Järvinen SeppoPeMK Hjerppe TeroSavUA Subaru
221824CUP Vainikainen JyrkiOMU Vainikainen SeppoOMU Speedy bros. Nissan
231826CUP Mäkynen SamiVaaSAS Hakola MarkoLapUA AUDi
241828CUP Pusa PekkaHyUA Piironen HeikkiPSAS Daihatsu
251830CUP Strandberg KimVaaSAS Malkakorpi ArtoVaaSAS nissan
261832CUP Karppinen AnssiTCOF Saarinen TimoKangUA Toyota
271834CUP Latva-Nikkola KariVaaSAS Korvenkangas UntoVaaSAS VW
281836CUP Alakoskela MikaLapUA Lehtiniemi EskoKurikan UA MAZDA
291838CUP Korpiaho TuomasAAU Mäenpää MiikkaAAU TJ-Sähkö Leone
301840CUP Reijo JanEspooUA Kujala JyrkiLohUA Subaru
311842CUP Ekola IlpoAL-Härmä Ekola SamiAL-Härmä Mazda
321844CUP Halme HannuFoSUA Halme JoniFoSUA HaAS-Suzuki
331846CUP Rosenblad JariVaToSUA Väre VilleVaToSUA 2-Värinen Corolla
341848CUP Putila HannuSaloUA Suomela RistoSaloUA Subaru
351908A
361910A
371912A
381914A
391916A
401918A Suominen TeuvoKSAU Salovaara OlliKSAU EB-Auto Opel
411920A Lampinen HarriPetUA Harden IlkkaPetUA Subaru
421922A Hintikka KariFoSUA Kaija KaleviFoSUA TA-Rengas Starlet
431924A Puupponen IlpoLMM Valkonen RistoLMM TOYOTA
441926A Kurjenlahti KaiVaToSUA Mäki MarkusVaToSUA Starlet
451928A Heikkilä JuhaKurikan UA Heino JarkkoAL-Lohja Mitsubishi Galant
461930M
471932M
481934M
491936M
501938M Lahtinen MikaAL-Lohja Lahtinen JukkaAL-Lohja Subaru
511940M Lehtimäki HannuNaSU Uotila AriNaSU Toyota RAV4
521942M Vennola RaimoPSAS Kulmala JariKangUA Terra-Team BMW
531944M Hangasmaa TeemuLapUA Pajala LasseLapUA VW Golf
541946M Sjöberg RolfLohUA Mamia KariLohUA Daihatsu Charade 4WD

Harjoitusajo
11742H
21744H
31746H
41748H
51750H Harri MikkiläK-SMK KTM
61752H Ji Lin Goh- Ilkka TonteriJSAST Opel?
71754H Sami Korhonen- Jenna Korhonen- Opel Corsa
81756H Johanna KönönenJSAST Mervi RuuskanenJSAST Subaru?
91758H Eero TonteriJSAST Merja MynttinenJSAST Toyota?