TULOKSET   AS harjoitusajo 15.5.2011  ”TUOMIOJÄRVEN YMPÄRIAJO”

MA-luokka					AT	RT	YHT	amp
1 Ilpo puupponen - Risto Valkonen   LMM/LMM	1574	600	2174	10/10
2 Jari Willner - Jari Vuorinen	    JSAST/JSAST	1748	1200	2948	8/8
B-luokka						
1 Pasi Toivola - Vesa Karhusaari    JSAST/JSAST	2757	600	3357	10/10
2 Seppo Järvinen - Timo Manninen    JSAST/JSAST	2079	3600	5679	8/8
C-luokka						
1 Ilkka Tunteri - Ii Lin Goh	    JSAST/-	2536	1200	3736	10/10
2 Eero Tonteri - Merja Mynttinen    JSAST/JSAST	2740	1800	4540	8/8
3 Johanna Könönen - Mervi Ruuskanen JSAST/JSAST	3564	1200	4764	7/7
4 Jukka Pumperi - Tommi Leppänen    JSAST/JSAST	2253	3000	5253	6/6
5 Sami Korhonen - Jenna Korhonen    -/-		2815	3600	6415	5/5
6 Teemu Heikkinen - Pekka Patrikka  KonSAS/KonS 3361	3600	6961	-/-
E-luokka						
1 Harri Mikkilä			    K-SMK	4885	4200	9085	10
2 Arto Haavanlammi		    K-SMK	3770	9600	13370	8

Toimitsijat:
RTM	Seppo Lahtinen	8t
TA toim.	Aulis Ilvonen	8t
TA toim.	Hannu Lamberg	8t
TA toim.	Tapio Lamberg	8t

KIITOKSIA RUNSAASTA OSALLISTUMISESTA!
TULIHAN SE MESTARUUS SUOMEN LEIJONILLE! HYVÄ SUOMI!!

HUOM! 5.6.2011 Joensuussa. ” Suomen parhaisiin maastoihin” harkkariin!
Lähtöpaikka Marjalan ABC Joensuu klo 14.00 Kesto n. 1,5 h. KonSaS järjestää. TERVETULOA!

Jaksokohtaiset tulokset
MA-luokka
	AT	JAT1	rt-virh     JAT2  rt-virh  JAT3	  rt-virh Maali	rt-virh          AT yht	RT yht	yht
1.	250	430	-	     160  -	    364	  58	  370	-	           1574	600	2174
2.	325	640	-	     168  04	    255	  08	  360		           1748	1200	2948
B-luokka												
1.	1032	698	-	     168  04	    434	  -	  425	-	           2757	600	3357
2.	285	420 42,88,38,87      214  04	    470	  -	  690	58	           2079	3600	5679
C-luokka												
1.	495	985	-	     260  04	    256	  58	  540	-	           2536	1200	3736
2.	375	800	-	     495  04	    690	  58	  380	39	           2740	1800	4540
3.	530	994	87	     915  -	    495	  -	  630	39	           3564	1200	4764
4.	310	630 88,87,35	     453  04	    390	  58	  470	-	           2253	3000	5253
5.	380	870 26,69,87	     210  04	    585	  58,08	  770	-	           2815	3600	6415
6.	575	1090	69	     596  80,04	    440	  58	  660	58,39	           3361	3600	6961
E-luokka												
1.	365	3600 56,35	     240  LE	    410	  58	  270   56,39,42	   4885	4200	9085
2.	590	1105 42,88,69,38,35  735  34,53,04  1110  74,80	  230   58,01,51,56,39,42  3770	9600	13370




SASTI ST 13.2.2011 TULOKSET virhepisteet yleiskilpailu (sama reitti ja aikataulu kaikilla) AT RT YHT 1. MA Jorma Ramstedt Juha Pietiläinen JSAST / JSAST Subaru 5 0 5 virheet: JAT1 = 0 AT1 = 0 JAT2 = 5 rt-virheet: - 2. MA Harri Lampinen Ilkka Hardén PetUA / PetUA Subaru 381 1200 1581 virheet: JAT1 = 183 AT1 = 83 JAT2 = 115 rt-virheet: 51,69 3. MA Aulis Ilvonen Hannu Lamberg JSAST / JSAST Subaru 80 1800 1880 virheet: JAT1 = 40 AT1 = 20 JAT2 = 20 rt-virheet: 27,51,69 4. MA Jari Willner Jari Vuorinen JSAST / JSAST Toyota 193 1800 1993 virheet: JAT1 = 8 AT1 = 95 JAT2 = 90 rt-virheet: 08,51,69 5. C Joona Nurmi Harri Mikkilä K-SMK / K-SMK Saab 598 1800 2398 virheet: JAT1 = 188 AT1 = 152 JAT2 = 258 rt-virheet: 08,58,51,69,96 6. C Sami Korhonen Jenna Korhonen - / - Opel 844 2400 3244 virheet: JAT1 = 216 AT1 = 143 JAT2 = 485 rt-virheet: 34,51,69,96 7. B Seppo Järvinen Timo Manninen JSAST / JSAST Suzuki 356 3000 3356 virheet: JAT1 = 23 AT1 = 114 JAT2 = 219 rt-virheet: 34,51,51,69,17 8. MA Ilpo Puupponen Risto Valkonen LMM / LMM Toyota 494 3000 3494 virheet: JAT1 = 0 AT1 = 139 JAT2 = 355 rt-virheet: 58,34,51,51,69, 9. C Eero Tonteri Merja Mynttinen JSAST / JSAST Opel 1979 3000 4979 virheet: JAT1 = 1040 AT1 = 251 JAT2 = 688 rt-virheet: 80,58,26,34,17 10. C Johanna Könönen Mervi Ruuskanen JSAST / JSAST Subaru 1243 5400 6643 virheet: JAT1 = 740 AT1 = 138 JAT2 = 365 rt-virheet: 08,85,58,51,69,51,69,17,96, AKK K-S aluemestaruusosakilpailu luokittain MA-luokka YHT amp 1. MA Jorma Ramstedt Juha Pietiläinen JSAST / JSAST Subaru 5 10 / 10 2. MA Harri Lampinen Ilkka Hardén PetUA / PetUA Subaru 1578 8 / 8 3. MA Aulis Ilvonen Hannu Lamberg JSAST / JSAST Subaru 1880 7 / 7 4. MA Jari Willner Jari Vuorinen JSAST / JSAST Toyota 1993 6 / 6 5. MA Ilpo Puupponen Risto Valkonen LMM / LMM Toyota 3494 5 / 5 B-luokka 1. B Seppo Järvinen Timo Manninen JSAST / JSAST Suzuki 3356 10 / 10 C-luokka 1. C Joona Nurmi Harri Mikkilä K-SMK / K-SMK Saab 2398 10 / 10 2. C Sami Korhonen Jenna Korhonen - / - Opel 3244 8 / 8 3. C Eero Tonteri Merja Mynttinen JSAST / JSAST Opel 4379 7 / 7 4. C Johanna Könönen Mervi Ruuskanen JSAST / JSAST Subaru 6643 6 / 6 Toimitsijapisteet: Seppo Lahtinen JSAST t 10 Tapio Lamberg JSAST t 8 Hannu Lamberg JSAST t 8 Aulis Ilvonen JSAST t 8 Ratamestarin terveiset: Reittijärjestyksessä oli ratamestarilla lapsuus jonka Eero ja Merja onneksi huomasivat, KIITOS! Jorman ja Juhan suoritus laittaa hiljaiseksi + hattua nostan! Menkää ajamaan SM-kisoja pyytää JSAST. Kiitos kaikille osallistujille, näillä lumilla tuli tällainen pöllyytys ja lumilapiokin meni rikki. t. Ratamestari