TULOKSET KINKKUAJO 28.11.2010																
							Puut.	JAT1	Puut.		    JAT2  Puut.		  JAT3	Puuttuvat	      MAALI   RT     AT	 YHT.
1.  Ilpo Puupponen - Risto Valkonen	MA  LMM			-94			    -295		  -530	14		       -560   600  1479	 2079
2.  Harri Lampinen - Ilkka Harden	MA  PetUA		-145	76		    -187  05		  -964	  		       -885  1200  2171	 3371
3.  Seppo Järvinen - Timo Manninen	B   JSAST		-73	76, 36		       0  05,13		  -534	  	  	       -516  2400  1123	 3523
4.  Jari Willner - Jari Vuorinen	MA  JSAST		-190	76		    -143  05,13,87	  -592	56		       -410  3000  1335	 4335
5.  Seppo Lahtinen - Hannu Lamberg	MA  JSAST		-484			    -700  13,77,50	  -870			      -1440  1800  3494	 5294
6.  Ari Viholainen - Mikko Peltonen	B   VaToSUA	03	-415	MRT1,08,78,MRT3,36  -610  05		  -408			       -658  4200  2091	 6291
7.  Harri Mikkilä			MP  K-SMK	20	-175	MRT1,76,09	    -502  05,13		  -822			      -1238  3600  2737	 6337
8.  Eero Tonteri - Merja Mynttinen	C   JSAST	82	-602	MRT1,08,36	    -580  87		  -950	07		      -1228  3600  3360	 6960
9.  Erno Nurmi - Arto Nurmi		C   RMK		82,03	-430	08,36		    -450  05,13,87	 -1022	07,14		      -1214  5400  3116	 8516
10. Mikko Leskinen - Vesa Karhusaari	C   -/JSAST	82	-290	MRT1,76,MRT3	    -445  05,13,77,87	  -535	56,07,14	       -942  6600  2212	 8812
11. Jari Honkalatva - Seppo Vassinen	C   JSAST	03	-425	MRT1,76,MRT3,63     -780  05,LE,77,50,87  -468	56,02,12	      -1080  7800  2753	10553
12. Sami Korhonen - Jenna Korhonen	C			-202	MRT1,76,MRT3,36     -430  05,13,77,50,87  -815	56,35,07,LE,45,14,12  -1495  9600  2942	12542

	Onnelliset RMK kinkun voittajat:															
	Paavo Minkkinen															
	Jyrki Saloniemi															
	Juha Pietiläinen															

	Onnelliset JSAST kinkun voittajat:															
	Seppo Lahtinen															
	Seppo Vassinen															
	Jari Willner															

	Kiitos    t. Tällä kertaa kinkun voittanut ratamestari															


VVV-suunnistus 21.11.2010, Vesan Versio Valikosta (harjoitusajo) 1. Jari Willner - Jari Vuorinen 189p, aika -2p, 3p=60p, 5p=75p, 7p=56p, RT yht=191p 2. Harri Mikkilä 169p, aika -2p, 3p=54p, 5p=75p, 7p=42p, RT yht=171p 3. Johanna Könönen - Mervi Ruuskanen 146p, aika -9p, 3p=54p, 5p=65p, 7p=35p, RT yht=154p 4. Sami Korhonen - Jenna Korhonen 130p, aika +0p, 3p=42p, 5p=60p, 7p=28p, RT yht=130p Kisan max-pisteet: 3p=60p, 5p=80p, 7p=56p, yht 196p
AS-harjoitus 5/2010, 30.10.2010, rtm V.Karhusaari Tulokset: CE-luokka: 1. Johanna Könönen - Mervi Ruuskanen Toyota JSAST 6135 2. Harri Mikkilä KTM K-SMK 6280 3. Eero Tonteri - Merja Mynttinen Opel JSAST 6992 4. Sami Korhonen - Jenna Korhonen Opel 10941 5. Mika Salminen - Jarkko Laukio Toyota KorUA/HankUA 11165 MAB-luokka: 1. Jari Willner - Jari Vuorinen Toyota JSAST 1973 2. Mari Valkonen - Risto Valkonen Mazda LMM 4431
Timon ja Sepon liukastelu 24.10.2010 Tulokset MA-lk seurat ajonevo RT AT yht amp rt-virh. 1. Puupponen - Risto Valkonen LMM / LMM Lada 1800 325 2125 10/10 69,37,37 2. Jorma Ramstedt - Juha Pietiläinen JSAST/JSAST Subaru 2400 0 2400 8/8 04,69,53,53 3. Jari Willner - Jari Vuorinen JSAST/JSAST Tercel 3600 0 3600 7/7 88,08,S18,37,02,56 B-lk 1. Olli Ovaskainen - Vesa Karhusaari - / JSAST Volvo 4200 1863 6063 10/10 88,S19,02,37,37,49,56 C-lk 1. Eero Tonteri - Merja Mynttinen JSAST/JSAST Mazda 3600 1815 5415 10/10 88,69,37,S30,53,56 2. Johanna Könönen - Mervi Ruuskanen JSAST/JSAST Justy 6000 1190 7190 8/8 88,46,69,37,02,53,53,37,37,38,56 3. Sami Korhonen - Jenna Korhonen JSAST/JSAST Opel 8400 477 8877 7/7 S17,88,S15,04,S19,04,S18,37,02,S30,L,53,37,37 E-lk 1. Harri Mikkilä K-SMK KTM 6600 295 6895 10 56,53,53,S17,88,S15,46,34,04,37,62 Toimitsijat amp Timo Manninen 10 Seppo Järvinen 8 Seppo Lahtinen 8 Mika Manninen 8 Kiitos osallistumisesta!
AS-HARJOITUSAJO LUONETIN LENKKI 2010 TULOKSET LUOKKA: MAB 1 ILPO PUUPPONEN – HEIKKI VALKONEN YHT: 2836 vp RT: 2400 / AT: 436 PUUTTUVAT RT: 19,79,64,10 2 JARI WILLNER – JARI VUORINEN YHT: 3680 vp RT: 2400 / AT: 1280 PUUTTUVAT: 19,63,10,64 LUOKKA: C/E 1 EERO TONTERI – MERJA MYNTTINEN YHT: 3530 vp RT: 1800 / AT: 1730 PUUTTUVAT: 19,79,64 2 HARRI MINKKILÄ YHT: 4782 vp RT: 4200 / AT: 582 PUUTTUVAT: 74,19,63,64,37,10,64 3 JI LIN GOH – ILKKA TONTERI YHT: 6603 vp RT: 3600 / AT: 3003 PUUTTUVAT: 49,19,64,27,27,53 4 SAMI KORHONEN – JENNA KORHONEN YHT: 7714 vp RT: 6000 / AT: 1714 PUUTTUVAT: 74,19,63,64,37,27,27,10,13,53 5 JOHANNA KÖNÖNEN – MERVI RUUSKANEN YHT: 8106 vp RT: 5400 / AT: 2706 PUUTTUVAT: 49,50,19,64,38,27,27,10,64 KIITOKSIA OSALLISTUMISESTA T:RTM:t MIIKA MANNINEN, TIMO MANNINEN JA SEPPO JÄRVINEN
SASTI ST as-harjoitus 28.2.2010 TULOKSET MA-luokka seurat auto RT AT YHT amp 1. Harri Lampinen– Ilkka Hardén PetUA / PetUA Subaru 0 605 605 10/10 rt virheet: - 2. Ilpo Puupponen – Risto Valkonen LMM/LMM Lada 600 482 1082 8/8 rt virheet: 60 3. JariWil lner – Jari Vuorinen JSAST / JSAST Subaru 600 610 1210 7/7 rt virheet: 60 B-luokka 1. Seppo Järvinen – TimoManninen JSAST / JSAST Suzuki 600 450 1050 10/10 rt virheet: 73 2. Pasi Toivola – Vesa Karhusaari JSAST / JSAST MB 220 1200 1085 2285 8/8 rt virheet: kortit väärään jä rj. C-luokka 1. Ji Lin Goh – Ilkka Tonteri - / JSAST Opel 600 1759 2359 10/10 rt virheet: MRT 2. Jukka Pumpei – Tommi Leppänen JSAST / JSAST Opel 1800 1060 2860 8/8 rt virheet: MRT, 01, 75 3. Eero Tonteri – Merja Mynttinen JSAST / JSAST Starlet 3000 480 3480 7/7 rt virheet: MRT, 16, 01, 24, 31 4. Johanna Könönen – Raimo Könönen JSAST / VaajaAK Subaru 3000 1561 4561 6/6 rt virheet: 00, 31, 57, 18, 95 5. Sami Korhonen – Jenna Korhonen - / - VW Golf 3600 1295 4895 5/5 rt virheet: MRT, 29, 60, 18, 84, 95 E-luokka 1. HarriMikkilä K-SMK KTM 1800 635 2435 10/10 rt virheet: MRT, 60, 18 Toimitsijat: Seppo Lahtinen 10 Hannu Lamberg 8 Juha Pietiläinen 8 B-luokkalaiset A:n Harrin ja Ilkan lisäksi ilman reittivirheitä,mutta molemmat parit sähläsi kilpailukortin täytön tai luntin käytössä? Keskittymistä! Kiitos osallistujille!