Kinkkuajo 29.11.2009   
TULOKSET (am-osakilpailu 5/5)

MA-luokka							RT	AT	YHT	amp
1.	Jorma Ramstedt – Juha Pietiläinen  RMK/JSAST 	Subaru 	1200	280	1480	10/10	Puuttuvat: 79, 02
2.	Jari Willner - Jari Vuorinen	   JSAST	Justy	2400	538	3938	8/8	Puuttuvat: 53,38,15,02

B-luokka
1. 	Seppo Järvinen – Timo Manninen	   JSAST	Suzuki	3000	295	3295	10/10 	Puuttuvat: 81,64,71,53,50

C-luokka
1.	Jukka Pumperi – Tommi Leppänen	   JSAST	Corsa	1200	1215	2415	10/10	Puuttuvat: 71,38 
2.	Eero tonteri – Merja Mynttinen	   JSAST	Starlet	1800	1028	2828	8/8	Puuttuvat: 71,50,15
3.	Johanna Könönen – Mervi Ruuskanen  JSAST	Justy	2400	945	3345	7/7	Puuttuvat: 50,15,02,37
4.	Arvo Lehtiniemi – Esko Lehtiniemi  KurUA	Polo	3000	442	3442	-/-	Puuttuvat: 02,50,38,63,07
5.	Ji Lin Goh – Ilkka Tonteri	   JSAST	Opel	1800	1864	3646	6/6	Puuttuvat: 02,15,37
6.	Jari Honkalatva – Matti Ruuska     JSAST/RMK	Golf	3600	723	4323	5/5	Puuttuvat: 02,71,50,38,34,77
7.	Antero Kuukkanen – Hannu Nurmi     JSAST/RMK	Opel	4800	1574	6374	4/4	Puuttuvat: 02,50,38,15,02,07,07,37
8.	Erno Nurmi – Jouko Mykkänen        RMK/JSAST	BMW	5400	2399	7799	3/3	Puuttuvat: 18,02,53,38,15,02,20,07,77
9.	Sami Korhonen – Jenna Korhonen	   -/-		Corsa	6600	1465	8065	2/2

E-luokka
1.	Harri Mikkilä			   KSMK		KTM	3000	829	3829	10	Puuttuvat: 20,50,02,15,37

Toimitsijat: 	J. Pukki	 KorvAS
		Seppo Lahtinen	 JSAST
		Vesa Karhusaari	 JSAST
		Toni Tamminen	 RMK		
		Matti Tamminen	 RMK
		Paavo Minkkinen	 RMK
		Arto Nurmi	 RMK

Kinkkuarpa suosi:
		Toni Tamminen	 RMK
		Matti Tamminen	 RMK
		Jorma Ramstedt	 RMK
		Antero Kuukkanen JSAST
		Tommi Leppänen	 JSAST
		Jari Honkalatva	 JSAST

Kilpailussa jaettiin myöskin K-S AS-aluemestaruuspalkinnot 2009
MA-luokka
1.	Jari Willner – Jari Vuorinen	  JSAST

B- luokka
1. 	Seppo Järvinen – Timo Manninen	  JSAST

C-luokka
1.	Eero Tonteri – Merja Mynttinen	  JSAST
2.	Johanna Könönen – Mervi Ruuskanen JSAST
3.	Ilkka Tonteri – ji Lin goh	  JSAST

E- luokka
1.	Harri Mikkilä			  KSMK 

Onnea voittajille! 
Kiitos kaikille osallistujille!
Hyvää Joulua! 



25.10.2009 NoppiAS (harjoitusajo), JSAST YLEISKILPAILU JAT 1 JAT 2 AT JAT 3 JAT 4 RT AT YHT. 1. Harri Lampinen - Ilkka Harden PetUA A -614 -608 -200 -785 -791 0 2998 2998 2. Jari Willner - Jari Vuorinen JSAST A -276 -222 1800 -387 -577 600 3262 3862 (puuttuva AT) 3. Aimo Haikonen - Vesa Karhusaari KSAU/JSAST A -356 -443 -14 -411 -527 2400 1751 4151 4. Seppo Järvinen - Timo Manninen JSAST B -327 -280 0 -360 -546 4800 1513 6313 5. Eero Tonteri - Merja Mynttinen JSAST C -336 -481 0 -514 -650 4800 1981 6781 6. Harri Mikkilä K-SMK C -528 -592 -120 -870 -692 5400 2802 8202 7. Johanna Könönen - Mervi Ruuskanen JSAST C -865 -943 0 -948 -1035 5400 3786 9186 8. Tommi Toukola K-SMK C -641 -1206 -240 -890 -802 7200 3779 10779 9. Sami Korhonen - Jenna Korhonen PiekUA/- CE -906 -995 -80 -894 -1495 8400 4370 12770 10. Erno Nurmi - Jukka Mykkänen RMK/JSAST CE -1286 -1550 -29 -1340 -1474 7200 5679 12879 11. Arto Haavanlammi K-SMK C -855 -1260 -370 -1555 -857 8400 4897 13297 12. Pasi Levonoja - Päivi Levonoja - CE -1006 -1259 -20 -1020 -1260 10800 4545 15345 13. Antero Kuukkanen - Hannu Nurmi JSAST/RMK CE -1004 -927 -10 -945 -1155 11400 4041 15441 Puuttuvat reittiasemat jaksoittain: Jakso 1 Jakso 2 Jakso 3 Jakso 4 1. Harri Lampinen - Ilkka Harden 2. Jari Willner - Jari Vuorinen 78 3. Aimo Haikonen - Vesa Karhusaari 38 23,27 75 4. Seppo Järvinen - Timo Manninen 78,25 04,38,42 75,35,55 5. Eero Tonteri - Merja Mynttinen 78,25 74,38,42 23,93 11 6. Harri Mikkilä 78,69 42 26,52,01 11,75,35,55 7. Johanna Könönen - Mervi Ruuskanen 78,69 88 23,01,51 11,75,55 8. Tommi Toukola 25,69,64,LE 76,04,42 23,93,51 11,75 9. Sami Korhonen - Jenna Korhonen 78,25,64 74,69,76,04,56 77,27,01 11,75,35 10. Erno Nurmi - Jukka Mykkänen 78 74,04,38,42 23,27,51 11,05,75,55 11. Arto Haavanlammi 78,64 76,04,38,42,56 23,41,77,51 11,75,55 12. Pasi Levonoja - Päivi Levonoja 78,25,69,64 74,08,69,76,04,38 23,77,51 11,05,75,35,55 13. Antero Kuukkanen - Hannu Nurmi 78,25,69,64 74,76,04,56 46,23,41,34,77,93,01,51 11,75,55 Toimitsijoina: Susanna Ramstedt, Jyrki Saloniemi, Jorma Ramstedt t. juha
Luoneti- Lenkki ALTki 26.7.2009 Harjoitus AS ja K-S as aluemestaruusosakilpailu 3/6, tulokset MA- luokka Nimi Seurat Auto AT RT Yht Amp 1. Jari Willner – Jari Vuorinen JSAST/JSAST Subaru 977 4800 5777 10/10 puuttuvat RT- asemat: 80,46,,46,69,39,39,38,45 2. Puupponen-Valkonen LMM/LMM Starlet 732 5400 6132 8/8 puuttuvat RT- asemat: 80,39,39,08,51,05,55,04,45 3. Jaakko Kylli-Keijo Käsmä AL Oulu/AL Oulu VW 798 6000 6798 -/- puuttuvat RT- asemat: 80,39,39,38,54,51,05,38,45,mrt C- luokka 1 Ilkka Tonteri-Goh Ji Lin JSAST/- VW-Golf 2560 6000 8560 10/10 puuttuvat RT- asemat: 41,80,46,69,39,39,05,38,11, mrt 2 Eero Tonteri-Merja Mynttinen JSAST/JSAST Starlet 1937 7200 9137 8/8 puuttuvat RT- asemat: 80,46,69,39,39,38,54,38,55,45,56,mrt 3 Johanna Könönen-Merja Ruuskanen JSAST/JSAST Subaru 1951 9600 11551 7/7 puuttuvat RT- asemat: 80,46,46,69,39,39,08,54,51,05,55,69,11,45,56,mrt E- luokka 1 Harri Mikkilä K-S MK KTM 1077 7200 8277 10 puuttuvat RT- asemat: 80,46,69,39,39,54,51,05,55,11,45,mrt 2 Arto Haavanlammi K-S MK Yamaha 2530 7200 9730 8 puuttuvat RT- asemat: 80,12,08,54,55,45,L,93,24,64,64,mrt Toimitsijat: Timo Manninen AL Tki rtm 10 Seppo Järvinen JSAST toimitsija 8 Aulis Ilvonen JSAST toimitsija 8 Seppo Lahtinen JSAST toimitsija 8
JSAST ry TULOKSET 26.4.2009 Sasti ST Aluemestaruus osakilpailu 2 /6 harjoitusajo MA-luokka 1. Jari Willner – Jari Vuorinen JSAST/JSAST Toyota 600 1500 2100 10/10 puuttuvat RT-tunnukset: 57 B-luokka 1. Seppo Järvinen – Timo Manninen JSAST/JSAST Subaru 600 1579 2179 10/10 puuttuvat RT-tunnukset: 57 2. Aulis Ilvonen – Vesa Karhusaari JSAST/JSAST Impreza 600 1994 2594 8/8 puuttuvat RT-tunnukset: 82 C-luokka 1. Jani Salonen – Pasi toivola EPUA/JSAST Audi 2400 1394 3794 10/10 puuttuvat RT-tunnukset: 57,60,80,65 2. Johanna Könönen-Mervi Ruuskanen JSAST/JSAST Subaru 3000 2324 5324 8/8 puuttuvat RT-tunnukset: 57,80,86,33,66 3. Eero Tonteri – Merja Mynttinen JSAST/JSAST Starlet 3000 2366 5366 7/7 puuttuvat RT-tunnukset: 57, 80,95,42,25 4. Ilkka Tonteri – Ji Lin Goh JSAST/- Opel 3000 2521 5521 6/6 puuttuvat RT-tunnukset: 57,65,95,31,11 E- luokka 1. Harri Mikkilä K-SMK KTM 5400 1540 6940 10 puuttuvat RT-tunnukset: 57,99,80,33,66,26,9582,25 Kurssilaiset 1. Kimmo Peltola –Miika Peltola K-SMK/K-SMK Golf 6000 2220 8220 5/5 toimitsijat Seppo Lahtinen 10 Juha Pietiläinen 8 Jorma Ramstedt 8 Reitistä: Edelleenkin lähtökilveltä alkaen alkaa suunnistaminen. Ensimmäinen reittiasema (57) oli heti kilveltä 40 metriä ja vain yksi pari sen löysi. KIITOS kaikille mukana olleille! Sepi